Εκπαιδευτικός εργαστηρίων STEM

Full time @Engino in Education / Training
  • Limassol, Cyprus
Email Job
  • Share:

Job Detail

  • Job ID 9811
  • Remote Job No
  • Academic Level Bachelor

Job Description

Καθήκοντα:

  • Θα διδάσκει τα εργαστήρια STEM και Robotics για μαθητές ηλικίας 5 έως 12+ χρησιμοποιώντας το σύστημα ENGINO, το λογισμικό και τα σχέδια μαθημάτων, παρέχοντας επίσης ανατροφοδότηση για βελτίωση.
  • Να μπορεί να παρουσιάζει τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας στο κατάστημα στη Λεμεσό ή σε εκδηλώσεις & σχολεία.
  • Να ερευνά τον ανταγωνισμό και τις τελευταίες παιδαγωγικές τάσεις για να μπορεί να προτείνει και να βοηθήσει στην ανάπτυξη νέων προϊόντων και λύσεων σε συνεργασία με τα άλλα τμήματα της ENGINO.
  • Να δοκιμάζει νέες λύσεις με μαθητές, να συλλέγει δεδομένα, να διενεργεί συνεντεύξεις και να αναλύει αποτελέσματα για να βοηθήσει στη συγγραφή ακαδημαϊκών εργασιών και ερευνητικών προτάσεων.
  • Να επικοινωνεί με γονείς ή οργανισμούς για να προωθήσει τις υπηρεσίες μας και επίσης να κανονίζει το χρονοδιάγραμμα για τα εργαστήρια ή άλλες δραστηριότητες.
  • Να παρέχει βοήθεια σε εργασίες στο κατάστημα, συμπεριλαμβανομένου του χειρισμού της ταμειακής μηχανής όταν απαιτείται.
  • Να οργανώνει δραστηριότητες με τα ENGINO για πάρτι γενεθλίων και επισκέψεις από σχολεία.
  • Γενικά να βοηθά στην εύρυθμη λειτουργεία του καταστήματος, του εκπαιδευτικού κέντρου και του θεματικού πάρκου Επιστήμης και Τεχνολογίας.

Προσόντα:

  • Πτυχίο στα Παιδαγωγικά ή σε οποιοδήποτε από τα πεδία STEM όπως Μηχανολογία, Φυσική, Μαθηματικά και Πληροφορική.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής και Ελληνικής Γλώσσας.
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης.
  • Προηγούμενη εμπειρία στη διδασκαλία προτιμάται.

Προσφερόμενο πακέτο αποδοχών:

  • Η θέση είναι μερικής ή πλήρους απασχόλησης ανάλογα με τις δυνατότητες του υποψηφίου.
  • Η εργασία θα παρέχεται στο ENGINO® Εκπαιδευτικό Κέντρο/Κατάστημα στην οδό Κολωνακίου και σε άλλους χώρους που θα πρέπει να μεταβούν για διενέργεια εργαστηρίων και παρουσιάσεων.
  • Προσφέρεται ένα ελκυστικό πακέτο αμοιβών, ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία με αρχικό μισθό €1200-€1400 το μήνα αναλόγως προσόντων, συν 13ος μισθός. Οδοιπορικά για μετάβαση σε άλλους χώρους εκτός καταστήματος επίσης προσφέρονται.
  • Οι ώρες εργασίας είναι μέχρι 19:00μμ καθημερινά και μέχρι το μεσημέρι του Σαββάτου αναλόγως προγράμματος που θα καταρτιστεί με βάσει τις ανάγκες και τις δυνατότητες του/της υποψηφίου. Συνολικές ώρες εργασίας 40 ώρες ανά εβδομάδα.
  • Θα παραχωρηθεί δωρεάν εκτενείς εκπαίδευση στο STEM και των τεχνολογιών ENGINO με ανάλογη πιστοποίηση.
OR apply with

An easy way to apply for this job. Use the following social media.